10 Kasım 2023

MS Teams Hiç Durmadan Login Soruyor

ile Yunus KALDIRIM

Microsoft teams için bu konu uzun süredir kökten çözülmeyen konu. Bir sürü nedeni olabilir ama ben en azından 3 yöntemle çözümlendiğini görüyorum.

Symptoms:

  • ms teams asking login again and again
  • microsoft teams keeps asking me to sign
  • Teams Infinite Sign In Loop

Çözümü:

1- Denetim Masası>Kimlik Bilgileri Yöneticisi>Windows Kimlik Bilgileri kısmından teamslv/teams ve teamsKey/teams kayıtlarının kaldırılması. Sonra yeniden otomatik ekleniyor.

2- Ayarlar>Hesaplar>E-posta ve Hesaplar altından iş yeri veya okul hesabı olarak tanımlanmış hesabı kaldırın. (Yönet düğmesini seçiyoruz tarayıcıda açılan listeden Unut seçeneğini seçiyoruz.) Listeden gittiğine emin olduktan sonra tekrar login oluyoruz ve otomatik tekrar ekleniyor.

3-Ayarlar>Hesaplar>İşyeri veya okula erişim altından ilgili hesabı seçin ve “bağlantıyı kes” deyin. Ardından tekrar login oluyoruz ve otomatik tekrar ekleniyor.

4-Şirket kullanıcıları için “Azure active directory” kullanılması halinde basitçe admin olarak komut istemci (cmd) açılır ve şu komut girilir. dsregcmd /debug /leave

Bu 4 seçenek işimizi çözmezse bir sürü forumda yazan Teams’i kaldırıp yeniden kurmak vs konularına girişebilirsiniz. Ama bence 3. adım işi çözmesi gerekiyor :)