Sekoya Yürüyüş Yolu

general_sherman_sekoya Sol taraftaki resimde tam 4000 yıllık olduğu ifade edilen sekoya ağacını görmektesiniz. Bu ağaç Allah c.c. insanlığa yaratıcı ismiyle ile ilgili gösterdiği küçük bir numunedir. Bizler de sadece Allah rızasına nail olmak için böyle uzun ömürlü olduğunu gördüğümüz bir sadaka-i cariye projesi başlattık .Ankara’ya “Sekoya yürüyüş yolu” yapmaya niyetleniyoruz. Aşağıda bu projeye ait sorulara cevaplar ve  nasıl katılabileceğiniz yer almaktadır.

 

1- Proje ne zaman başladı ? Ne zaman bitecek?

Projemiz 10 Ağustos 2015 tarihinde başladı ve 1000 ağaçlık bütçe bulunduktan sonra (belki yıllar sonra) inşallah katılımcılarla beraber dikimiyle niyet hasıl olacaktır.

2- Ağaçlar nereye dikilecek?

Ağaçların Ankara ilinde devleti alinin göstereceği ve uygun göreceği bir muhite dikileceğini ümit ediyoruz. Biliyorsunuz ki bu büyüklükte bir arazi ancak ve ancak devlet desteğiyle ormana dönüştürülebilir.

3- Ya proje bitmezse?

Allah niyetimizi biliyor. Damlaya damlaya göl olur misali 1000 ağaç belki de 10bin ağaç olarak sonuçlanır. Çok zaman geçerde bu işi başaramazsak velevki 10 ağaç bile diksek üzülmez buna sevinir ve 10 ağacı dikerek projemizi gerçekleştiririz.

4- Nasıl katılacağız? Niye güvenelim?

Sayfanın altında belirtilmiş olan bireysel hesap numarama dilediğiniz miktarda sadaka niyetiyle para yatırabilirsiniz. Yatırdığınız miktar bu sayfada adınızla ve tarihiyle duyurulacaktır.  Güvenmeyle ilgili tek söyleyebileceğim sadakanızı yemeyle ilgili olarak ben bu vebalin altına girmem.

5- Niye Ankara ? Niye yürüyüş yolu?

Ankara’da yaşarken projeye niyetlendik. İnşallah burada güzel bir ormanlık alan olur. Ankara’da yaşayanların en büyük sorusu “AVM dışında gidecek neresi var?” olmuştur. İnşallah Allah nasip eder burası öyle bir yürüyüş , bir tefekkür mekanı olur.

6-Bir fidan kaç lira? Becerebilecek miyiz?

Şöyle 1 metrelik bir fidan 50-100TL arasında değişiyor. Bu ağacın ılıman iklim için olanı ve dağ için olanı vs. mevcut. İnanıyorum zamanla bu konuda uzman kişiler de projeye dahil olup güzel bir netice alacak tecrübeye ulaşırız.

7- Ömrümüz dev ağaçları görmeye yeter mi?

Sanırım yetmez. Ama 5 metre-10 metre uzadığını görmek için 15-20 yıl gerekiyor sanırım. 50cm çapı oluyormuş. Elhamdülillah bu bize yeter. 150 metre boyu 7 metre çapa ulaşabilen bu ağalar belki birkaç 1000 yılda böyle olur.

:) Mutluluk imandadır. Mutluluk Allah rızasındadır. 100 yıllık ömür kısa bir ömürdür. 1000 yıllık bir ağaç rahmete vesile olur inşallah.

 Şimdi Katıl

* Açıklama kısmına ad-soyad Sekoya projesini belirtiniz.

Hesap: İşbank KIRIKHAN-HATAY şubesi

Şube Kodu-Hesap No: 6122-0331513

IBAN: TR61 0006 4000 0016 1220 3315 13

– Hesaptaki Toplam Birikim : 1000TL

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir