03 Mayıs 2011

22 Ağustos Türkiye İnternetine Darbe Günü

ile Yunus KALDIRIM

SANSÜRE HAYIR! Türk Milleti Uyuma. Bu kabul edilemez askeri darbeden öte bir yasadır. Bu ülkenin geleceğine vurulabilecek en büyük darbe internetine sansür koymaktır. Bu konu Youtube gibi tek bir sitenin kapatılmasına benzemiyor. Herkesi uyarın. Başbakanı da , Cumhurbaşkanını da uyarın. BTK’nın yayınladığı “İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar” çerçevesinde Türkiye’deki tüm internet kullanıcıları internet kullanımında en az bir filtre seçmek zorunda. Seçmiyorsa standart adlı yine bir filtreyi zorla devlet seçtireceğini belirtiyor. Böyle birşey olabilir mi?

Şu an hali hazırda internet kullanıcıları isterlerse Aile korumasını uygulayabilmekteler. İsterlerse bu konuda yazılım satın alarak kullanabilmekteler. Yalnız bu kurum bu yasayla zorla filtreli internet kullanımına geçiş yaptırmak istemektedir. İnanılmaz! Bu konuyu ilk duyuran M.Serdar  Kuzuoğlu’na teşekkür ediyorum. Şu 2 cümle bu konuda çok şey ifade etmektedir.

  • Oy kullanıp iktidar seçme imkanı tanıyacak kadar aklına güvenilen insanların internet erişimini şekillendirmek zekalarına hakarettir.
  • Devletin ne giyip giyemeyeceğimize, ne yiyip yiyemeyeceğimize karar vermesiyle hangi siteye girip giremeyeceğimize karar vermesi arasında bir fark yoktur

Çıkarılmak istenen yasayı okumak için tıklayınız

İlgili Yazılar

http://www.cnnturk.com/2011/bilim.teknoloji/teknoloji/05/03/twitterda.22.agustos.devrimi/615389.0/

http://www.cnnturk.com/2011/bilim.teknoloji/teknoloji/05/03/internetin.olum.tarihi.22.agustos.2011/615303.0/index.html

 

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir